Strona główna » Świnoujście – Mieszkanie Plus przyspiesza.

Świnoujście – Mieszkanie Plus przyspiesza.

by Świnoujście w sieci

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. W dniu dzisiejszym, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski , pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

Uroczyste podpisanie 21 listów odbyło się przed konferencją o możliwościach realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Wśród 21 sygnatariuszy porozumienia znalazło się Świnoujście. List w imieniu Prezydenta Świnoujścia podpisała jego zastępca Barbara Michalska.

– Program Mieszkanie Plus jest jednym z głównych wariantów branych przez nas pod uwagę przy realizacji polityki mieszkaniowej. – mówi Barbara Michalska – Aktualnie prowadzimy rozeznanie: ile rodzin mogłoby być zainteresowanych takimi lokalami.

Jednocześnie miasto podjęło już starania o pozyskanie środków na budowę budynków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał list intencyjny w tej sprawie z Prezesem Zarządu BGK Nieruchomości S.A. Mirosławem Barszczem oraz Wiceprezesem Zarządu tej spółki Włodzimierzem Stasiakiem.

Jeśli sprawa zostanie sfinalizowana, wówczas na Warszowie, mogłoby powstać około 130 mieszkań.

TEKST MiB/BiK

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

18 − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW