Strona główna » Zachodniopomorskie – Po orkanie

Zachodniopomorskie – Po orkanie

by Świnoujście w sieci

Wojewoda Krzysztof Kozłowski podsumował działania służb po trzydniowych, silnych wiatrach, które wiały w naszym województwie.

Efektem spotkania Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego są rekomendacje wojewody, dotyczące rekonesansu wszystkich wałów przeciwpowodziowych na terenie Zachodniopomorskiego. Pismo w sprawie kontroli wałów zostało skierowane do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Szczególnej uwadze wojewoda polecił te miejsca, w których doszło w minionych dniach do przekroczenia stanów alarmowych, wylania wody na poldery (m.in. gmina Police) i uszkodzonych w sierpniu br. (rzeka Grabowa, gm. Darłowo).

Wojewoda zwrócił się również z pismem przypominającym do wszystkich gmin i powiatów o możliwości skorzystania z pomocy finansowej (w wys. 6, 20 i 100 tys. zł) przez osoby, których domy czy mieszkania zostały zniszczone w wyniku silnych wiatrów. Wnioski o zasiłek
i odszkodowane są składane w gminach (miejscach zamieszkania osób poszkodowanych), gdzie są rozpatrywane a następnie, za pośrednictwem wojewody, przekazywane do MSWIA.

– Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, by stale śledzili komunikaty dotyczące ostrzeżeń meteorologicznych, zwłaszcza 1 listopada, kiedy wybierzemy się na groby naszych bliskich – podkreśla wojewoda Kozłowski – Ostatnie komunikaty meteorologiczne mówią o ustaniu silnych porywów wiatrów. Stabilizuje się również sytuacja hydrologiczna, stany wód na wodomierzach mają tendencję spadkową.

Przypominamy, że wszystkie ostrzeżenia, jakie rozsyła Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego są dostępne także przez bezpłatną aplikację, którą można pobrać na telefon komórkowy – Regionalny System ostrzegania (RSO).

Agnieszka Muchla
Rzecznik prasowy wojewody

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewięć + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW