Strona główna » Świnoujście – Budżet Obywatelski 2018 – Zobacz, jakie projekty wygrały.

Świnoujście – Budżet Obywatelski 2018 – Zobacz, jakie projekty wygrały.

by Świnoujście w sieci

12 projektów na 20 biorących udział w głosowaniu będzie realizowanych w przyszły roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Nadesłano w sumie 7493 kart do głosowania, w tym 6725 było ważnych. Jedna osoba mogła głosować na dwa projekty i większość mieszkańców z tego skorzystała.

Dziś w południe Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz oficjalnie ogłosił wyniki głosowania IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Gratuluję zwycięzcom, ale dziękuję wszystkim Państwu, którzy złożyliście wnioski i zaangażowaliście się w ich propagowanie, zbieranie głosów. Pamiętajcie, że w przyszłym roku też będzie Budżet Obywatelski – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz do wnioskodawców, którzy przyszli na ogłoszenie wyników.

A oto wyniki:

Tak zwane projekty twarde

– Szafki w szkole dla uczniów – lżejszy plecak, proste plecy! (ważnych głosów 1728)

– Program zwiększania dostępności do zabiegów operacyjnych w wyniku modernizacji sprzętu do znieczuleń i doposażenia sal operacyjnych oraz poprawa standardu opieki nad krytycznie chorymi poprzez zakup sprzętu do diagnostyki i podtrzymywania czynności życiowych (ważnych głosów 1390)

– Osiedlowy Mini Park (ważnych głosów 751)

– Nowoczesna szkoła (ważnych głosów 459)

– Budowa placu piknikowego na terenie Osiedla Przytór-Łunowo (ważnych głosów 418)

– Miejsce pamięci ofiar katastrof morskich i ludzi morza (ważnych głosów 112)

Tak zwane projekty miękkie

– Ogród zmysłów (ważnych głosów 1637)

– Ratujemy ucząc (ważnych głosów 776)

– Młodzi programiści (ważnych głosów 683)

– Morskie wychowanie dzieci i młodzieży (ważnych głosów 641)

– Świnoujska Espana – edukacja, sport, priorytet, analiza, nauka, ambicja. Organizacja obozu sportowo – edukacyjno – integracyjnego dla dzieci i młodzieży (7-15 lat) ze Świnoujścia w LLoret De Mar w Hiszpanii (ważnych głosów 547)

Wartość wszystkich projektów, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach BO wynosi 2 mln 084 tys. 130 złotych. Pełna pula wynosiła 2,2 mln (2 mln na tzw. projekty twarde i 200 tys. złotych na miękkie). Pula tych drugich została wykorzystana w 100 procentach. Natomiast z twardych zostało do wykorzystania 123 tys. złotych

– W związku z tym, że wartość kolejnych wniosków przekraczała tę kwotę, na wniosek członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2018, zdecydowałem o dołożeniu 40 tys. złotych i tym samym do realizacji „załapał się” jeszcze jeden projekt – dodaje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Jest to „Modernizacja pracowni komputerowych CEZiT na potrzeby owych wyzwań egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie”, który zdobył 231 ważnych głosów.

Na zakończenie prezydent podziękował pracownicom wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Świnoujście.

– To dzięki nim tak sprawnie poszło sprawdzenie i liczenie głosów – podkreślił prezydent. – Przepracowały nad kartami do głosowania wiele godzin, jednocześnie nie zaniedbując swoich pozostałych zadań.

Tekst i zdjęcia BK UM Świnoujście

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW