Każdy z nas jest VATmanem – Ministerstwo Finansów startuje z konkursem MinFinTech na krakowskim hackathonie

Hackathon „HackYeah” odbędzie się 28-29 października 2017 r. w Tauron Arenie w Krakowie.

To wydarzenie kierowane głównie do środowiska IT oraz Data Science, w tym osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania i analizą Big Data.

Konkurs Ministerstwa Finansów „MinFinTech” będzie okazją do sprawdzenia się specjalistów IT w zwalczaniu przestępczości podatkowej.

W krakowskim „HackYeah” wezmą udział m.in. programiści, graficy i kierownicy projektów z obszaru IT z wielu krajów świata. Hackathon to także konferencja, na której przedstawia się najnowsze trendy w IT i poszerza swoją wiedzę. Ministerstwo Finansów, które jest partnerem imprezy, będzie reprezentować wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Konkurs Ministerstwa Finansów dotyczący oszustw VAT

Podczas hackathonu odbędzie się pierwszy etap konkursu MinFinTech, organizowany wspólnie przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową (KAS) i spółkę Aplikacje Krytyczne (autor rozwiązań cyfrowych dla KAS). Laureatom konkursu Ministerstwo Finansów zaproponuje udział w 2. etapie „MinFinTech”.

Zadaniem konkursu jest wybranie najlepszych specjalistów z sektora IT i CS, którzy dołączą do zespołu analityków Data Science i programistów na co dzień zwalczających wyłudzenia VAT. Efektem będzie przygotowanie w pełni funkcjonalnego rozwiązania informatycznego.

MinFinTech to pierwszy tego typu konkurs, zorganizowany w całości przez resort finansów. Ma on również przedstawić szerszej publiczności codzienne wyzwania, które stają przed administracją skarbową i dotyczą przeciwdziałania wyłudzeniom VAT.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News