Strona główna » Szkolenie żołnierzy rezerwy

Szkolenie żołnierzy rezerwy

by Świnoujście w sieci

W dniach 16-20 października w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkolili się żołnierze rezerwy.

Po oficjalnym przywitaniu żołnierzy rezerwy przez Komendanta kmdr Marka Bartkowskiego, rozpoczęła się część szkolenia zogniskowana na utrwaleniu wiedzy specjalistycznej na zajmowanych stanowiskach oraz doskonaleniu praktycznych umiejętności w zakresie szkolenia strzeleckiego.

19 października zgodnie z ceremoniałem wojskowym przysięgę wojskową złożył żołnierz rezerwy, zobligowany do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku o przysiędze wojskowej.

W czasie przeznaczonym na szkolenie na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żołnierze rezerwy uczestniczyli w rejsie szkoleniowym na Zatoce Pomorskiej. W czasie wolnym od zajęć służbowych żołnierze rezerwy zapoznali się z eksponatami Sali Tradycji 8. FOW, wysłuchali koncertu muzyki nowoczesnej oraz zwiedzili Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu.

Krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Szef Logistyki Komendy Portu Wojennego kmdr por. Artur Haściło wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne i pożegnał żołnierzy rezerwy.

kpt. mar. Paweł Rozenfeld
KPW Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwanaście − jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW