Strona główna » Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin

Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin

by Świnoujście w sieci

Największa impreza w naszym województwie. Będą to Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w dniach 13-14 października 2017 roku.

Swój akces w tych zawodach zgłosiło ponad 650 osób z 24 krajów Europy, jako goście specjalni będą również zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

64 osobowa ekipa przyjedzie, aby zmierzyć z się z najlepszymi zawodnikami w Europie. Swój udział zapowiedziała również drużyna ze Stanów Zjednoczonych. Imprezy o takim zasięgu i obsadzie na naszych wyspach jeszcze w historii świnoujskiego karate nie było. Jest to jeden z wielu sprawdzianów młodych zawodników przed startem w 2020 roku na olimpiadzie w Tokio.

Organizatorem mistrzostw jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, która starała się o organizację tych zawodów od kilku lat. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu, Ambasada Japonii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Świnoujście.

Akademia wcześniej była już organizatorem XX Mistrzostw Polski Juniorów czy też XL Mistrzostw Polski Seniorów. Od kilkunastu lat jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin, jednak tak duża impreza będzie organizowana po raz pierwszy.

Liczba zgłoszeń pozytywnie zaskoczyła nawet przedstawicieli Polskiego Związku Karate. Z pewnością będzie to wielkie sportowe święto dla miłośników sztuk walki i nie tylko. Prezes ŚAKK Marek Antoniuk oraz Sensei Paweł Sujka podkreślają, że w organizację tych zawodów oprócz kadry trenerskiej zaangażowanych jest wielu rodziców, młodzież z akademii oraz wolontariuszy, bez których pomocy takie zawody nie mogłyby się odbyć.

Należy dodać, że wielu byłych członków i zawodników również zgłasza się do pomocy przy organizacji zawodów. Warto kibicować drużynie polskiej tym bardziej, że w skład kadry na te Mistrzostwa Europy zostało powołanych 7 zawodników ze Świnoujścia. Trzymamy kciuki za reprezentację Polski i zapraszamy do kibicowania w hali sportowej w Ahlbecku przy Banhofstrasse.

Organizator Świnoujska Akademia Karate Kyokushin.

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.