Strona główna » Huragan Ksawery nad Pomorzem Zachodnim

Huragan Ksawery nad Pomorzem Zachodnim

by Świnoujście w sieci

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ostrzega przed huraganem Ksawery, który w ciągu najbliższej doby będzie wiał w naszym województwie z prędkością do 130 km/h. Huraganowi, zgodnie z zapowiedziami meteorologów mają towarzyszyć ulewne deszcze

Wojewoda zwołał dziś posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, Urzędu Morskiego i zarządców dróg.

Zobowiązał ich do utrzymania podwyższonego stopnia gotowości aż do odwołania i stałego monitoringu sytuacji. Wojewoda wystąpił też z pismem do wszystkich powiatowych i gminnych centrów zarządzania kryzysowego, by w ciągu najbliższej doby stale śledzili rozwój sytuacji i na bieżąco przekazywali informacje ze swoich terenów do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas huraganów najlepiej unikać przebywania na otwartej przestrzeni, w domu czy mieszkaniu szczelnie zamknąć okna. Z balkonów, tarasów i podwórek należy usunąć lub zabezpieczyć przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, meble ogrodowe itp.).

Silny wiatr to również możliwość chwilowych braków w dostawie prądu spowodowanych zerwaniem linii wysokiego napięcia – dlatego warto w domu mieć latarkę lub świece. Samochodów nie powinno się parkować w pobliżu drzew, rusztowań, tablic reklamowych.

Przypominamy także o możliwości ściągnięcia na telefon komórkowy darmowej aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania), gdzie na bieżąco podawane są ostrzeżenia o zmieniających się warunkach pogodowych. Dzisiejsze ostrzeżenie obowiązuje do jutra, do godz. 12.00. W razie konieczności – będziemy informować o kolejnych.

Agnieszka Muchla
Rzecznik prasowy wojewody

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

16 + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW