foto. Policja

 

Zwalczający przestępczość gospodarczą świnoujscy policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli należące do niego duże ilości tytoniu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Straty, na jakie naraził Skarb Państwa, to kilkanaście tysięcy złotych. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny i do trzech lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec jednego z bloków w centrum miasta przechowuje w swojej piwnicy spirytus niewiadomego pochodzenia oraz tytoń bez akcyzy, którymi prawdopodobnie handluje.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali podejrzewanego 67-letniego świnoujścianina. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli w piwnicy kilkadziesiąt butelek z białą cieczą o pojemności 0,5 litra z nadrukiem znanej firmy wyrobów spirytusowych bez banderoli oraz dwa duże parciane worki o wadze ponad 10 kg każdy wypełnione tytoniową krajanką.

Stróże prawa zabezpieczyli przedmioty bez polskich znaków akcyzy, a ich właściciel został już przesłuchany na okoliczność pochodzenia nielegalnego towaru. Straty, na jakie 67-latek naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to kilkanaście tysięcy złotych.

foto. Policja

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje grzywnę oraz karę do 3 lat więzienia.

Policjanci przestrzegają, że spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia może zakończyć się tragicznie.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News