Foto. Daniel SZYSZ

Coroczne spotkanie ciepłowników z całej polski, ponad 600 obecnych osób. Merytoryczna konferencja branży odbyła się 11-12 września br. tradycyjnie w Międzyzdrojach

Inauguracja Forum Ciepłowników rozpoczęła się od tradycyjnego wręczenia Laurów Ciepłownictwa. W tym roku, w kategorii przedsiębiorstwa o sprzedaży ciepła w wielkości od 200 tys. do 1mln. gigadżuli Laur Ciepłownictwa otrzymało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, po raz drugi w swojej historii, pokonując w ścisłym finale Geotermię Mazowiecką SA z Mszczonowa i GPEC Starogard ze Starogardu Gdańskiego.

Laur ten jest wyrazem uznania branży ciepłowniczej za efektywne zarządzanie Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, nowatorskie i nowoczesne rozwiązania techniczne oraz dbałość o środowisko. Jest to najwyższe wyróżnienie nadawane ciepłownikom – przez ciepłowników. Dlatego tym bardziej cenne, bo przyznawane przez fachowców z branży. Ten Laur jest zatem dowodem uznania dla pracy wszystkich pracowników i kadry zarządzającej świnoujskiego PEC-u.

Uczestnikiem 1. dnia obrad w sesji pt. „Zarządzanie energią” był Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Jako jeden z 6 panelistów wypowiedział się nt. problemu tzw. niskiej emisji, czyli szkodliwych gazów powstających m.in. z indywidulanych pieców grzewczych. Szczęśliwie, z uwagi na położenie geograficzne, dla Świnoujścia ten problem nie jest dramatyczny, niemniej nadal istotny.

Dlatego Prezydent pozytywnie odniósł się do potrzeby wdrożenia takiej legislacji, by usprawniała działania Gmin i firm na rzecz środowiskowa oraz ochrony zdrowia i życia ich mieszkańców.

Już teraz Miasto i PEC Świnoujście małymi krokami podnoszą efektywność, m.in. poprzez rozbudowę źródła ciepła wg. rygorystycznych norm środowiskowych oraz np. porozumienie ws. odbioru ciepła z wysokosprawnej kogeneracji Terminala LNG.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News