Strona główna » Świnoujście – Zmiany w kursowaniu promów. Bieliki i Karsibory będą pływać częściej.

Świnoujście – Zmiany w kursowaniu promów. Bieliki i Karsibory będą pływać częściej.

by Świnoujście w sieci

Od poniedziałku 11 września 2017 r., w wyznaczonych godzinach, promy „Bielik” obsługujące przeprawę „Warszów” będą pływały co 15 minut. Decyzję o zwiększeniu częstotliwości kursowania promów podjął Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili stowarzyszenie i grupa radnych Grupa Morska – Cała Naprzód. Prezydent zdecydował także, że do końca września ogólnodostępną przeprawę „Centrum” będą obsługiwały trzy promy.

Co 15 minut „Bieliki” będą pływały w godzinach w godzinach od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. W pozostałych godzina rozkład pozostaje bez zmian.
– Zwiększamy częstotliwość kursowania promów w godzinach szczytu – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta. – O szczególne zwrócenie uwagi na nowy rozkład prosimy pieszych, tych którzy udają się w podróż pociągiem, autobusem.

Podobnie, jak dotąd, w piątki i niedziele, w razie wystąpienia długich kolejek, uruchamiany będzie dodatkowy, trzeci „Bielik”. Dodatkowy, trzeci prom do końca września pozostanie również na drugiej, ogólnodostępnej przeprawie „Centrum”, zwanej popularnie „Karsiborami”.

Przypominamy, że aktualną sytuację na obu przeprawach można na żywo zobaczyć pod adresem internetowym: kamery.j23.eu

BIK UM Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwanaście + piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW