Nowi policjanci w zachodniopomorskich jednostkach

Nowi policjanci w zachodniopomorskich jednostkach #Policja http://www.eswinoujscie.pl/2017/08/31/nowi-policjanci-w-zachodniopomorskich-jednostkach/

Posted by Świnoujście w sieci on Thursday, August 31, 2017

 

Dzisiaj na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 42 kandydatów w obecności insp. Jacka Cegieły Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, zaproszonych gości i swoich bliskich złożyło uroczyste ślubowanie.

W dniu 22 sierpnia 2017 r. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 42 nowych funkcjonariuszy: 7 kobiet i 35 mężczyzn. Dzisiaj nowo przyjęci w obecności szefa zachodniopomorskiego garnizonu, komendantów z rodzimych jednostek, kadry kierowniczej KWP w Szczecinie oraz zaproszonych gości i bliskich wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła w wystąpieniu powitał nowo przyjętych policjantów, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Pogratulował kandydatom i życzył sukcesów oraz wytrwałości podczas służby.

Nowo przyjęci funkcjonariusze w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji:

KMP Szczecin – 5 osób,
OPP – 12 osób,
KPP Białogard – 1 osoba,
KPP Choszczno – 1 osoba,
KPP Drawsko Pomorskie – 3 osoby,
KPP Goleniów – 3 osoby,
KPP Gryfino – 4 osoby,
KPP Kołobrzeg – 1 osoba,
KPP Łobez – 1 osoba,
KPP Myślibórz – 3 osoby,
KPP Sławno – 1 osoba,
KPP Stargard – 1 osoba,
KPP Szczecinek – 2 osoby,
KPP Świdwin – 1 osoba,
KPP Wałcz – 3 osoby.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Przypominamy, że trwa rekrutacja do służby w Policji w 2017 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Od 1 września 2017 roku osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty we wszystkich Komendach Powiatowych i Miejskich Policji na terenie województwa zachodniopomorskiego, lub tak jak dotychczas w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, ul. Małopolska 47.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej zachodniopomorskiej policji http:www.zachodniopomorska.policja.gov.pl lub pod numerem tel. tel. 91 82 11 235 lub 91 82 11 261.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie