59. edycja biegu już za nami. I choć wakacje mają się już ku końcowi to na parkrunie wcale tego nie widać – tłumnie, kolorowo i beztrosko jak zawsze.

W sobotę (26.08.2017) aż 95-ciu entuzjastów zdrowego stylu życia wyruszyło na trasę i z pełnym zaangażowaniem pokonało 5 km dystans.

Waldek Szczęsny prowadząc rower bezpieczeństwa przez dwa okrążenia czuł na plecach niebezpiecznie blisko oddech Roberta Derdy, który wyszlifował formę i ustanowił podczas biegu swój życiowy rekord.

Pierwsi panowie na mecie:
1. Robert Derda 18:33
2. Marten Hoppe 19:16
3. Steffen Steinigk 19:37
Pierwsze panie na mecie:
1. Monika Narloch 25:13
2. Monika Murawska 25:15
3. Małgorzata Śliwińska 26:12
10 osób startowało po raz pierwszy, a 23 osoby poprawiły swoje poprzednie rekordy.
Na parkrunie pojawili się biegacze z Krakowa, Poznania, Szczecina, Żar, Ośna Lubuskiego, Kołczewa, z pobliskiej, niemieckiej części Wyspy Uznam, z Hamburga, Reichenau, a także z trochę większej i dalej położonej wyspy – Irlandii
Pełne wyniki znajdziecie na stronie http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Dzisiejszy serwis fotograficzny oprócz standardowych zdjęć z poziomu ziemi wzbogacony został przez Rafała Ziółkowskiego i jego drona przez zdjęcia z powietrza. Bieg wspiera Uzdrowisko Świnoujście, Hotel ”Trzy Wyspy”, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „HOL” oraz liczne grono wolontariuszy, których tym razem było 14.

A sobotę kolejny 60. parkrun. Trasę można przejść lub przebiec. Bieg jest przyjazny czworonogom.

Zespół parkrun Świnoujście

e: swinoujsciebiuro@parkrun.com
w: www.parkrun.pl/swinoujscie
w: www.parkrun.pl
FB: parkrun Świnoujście