Strona główna » Niedziela – FAMA SIÓDMEGO DNIA

Niedziela – FAMA SIÓDMEGO DNIA

by Świnoujście w sieci

Dziś w programie: „Miejsca literatury” z Grzegorzem Uzdańskim, „Diva” Wiolety Komar, „Wrzenie barw” sekcji fotograficznej Tomka Sikory i spora dawka muzyki – The Plantators, Przybył, Katarzyna Łopata, Odette Dąbrowska, Runforrest oraz Jabłonka.

Niedzielne przedpołudnie warto spędzić na świnoujskim deptaku. Po śniadaniu należy udać się do El Papa – Cafe Hemingway (ul. Bohaterów Września 69), w menu obok kawy lub herbaty dobra muzyka. Najpierw zagrają trochę kowboje, trochę Indianie, trochę rockmani, czyli THE PLANTATORS, a po nich łączący w swojej muzyce tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa – PRZYBYŁ. Początek wydarzenia o 11:00.

O 17:00 zapraszamy do Galerii Miejsce sztuki44 (ul. Armii Krajowej 13) na wernisaż fotografii „WRZENIE BARW”. Swoje prace, powstałe podczas warsztatów, zaprezentują uczestnicy sekcji fotograficznej. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem Tomka Sikory, wybitnego fotografa, który z wędruje z aparatem od blisko 50 lat. Wychwytuje, oswaja i zamienia napotkane chwile w wizjonerskie kadry. Wyjątkowy styl, jak charakter pisma, wyróżnia go w czołówce polskich twórców fotografii.

Po wernisażu na galeryjnej sofie zasiądzie GRZEGORZ UZDAŃSKI, a to znak, że rozpocznie się kolejne spotkanie w cyklu „Miejsca literatury”. Uzdański śpiewa w zespole Ryby, uczy w Społecznym Gimnazjum na Raszyńskiej w Warszawie, należy do Porozumienia Kobiet 8 Marca, prowadzi także na facebooku popularną stronę „Nowe wiersze sławnych poetów”. Przede wszystkim jednak jest autorem brawurowej powieści „Wakacje” z dwiema świetnie nakreślonymi bohaterkami. Marta – matka i Justyna – córka spędzają razem tydzień w gospodarstwie agroturystycznym na Kujawach. Celem ich podróży jest odwiedzenie miejsc związanych z ukrytą historią rodzinną. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Była muzyka, fotografia, literatura, czas na teatr! W Miejskim Domu Kultury (ul. Wojska Polskiego 1) o 19:30 swój znakomity i wielokrotnie nagradzany monodram „DIVA” zaprezentuje Wioleta Komar. To przejmująca opowieść o Norze Sedler, primadonnie światowych scen operowych, która podczas wojny została deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Wiele lat później po jednym z koncertów w Metropolitan Opera w Nowym Jorku śpiewaczka otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem, wielbicielem jej talentu.

Kolejne wydarzenia Famy, już muzyczne, odbędą się w Jazz Clubie Central’a – Scena. Wieczór rozpocznie koncert KATARZYNY ŁOPATY (21:00), której subtelny głos pozwala tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną. O 22:15 na scenie pojawi się ODETTE DĄBROWSKA. To pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów.Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. Kolejny artysta wieczoru to RUNFORREST, czyli Grzegorz Wardęga, a w repertuarze, często improwizowana, muzyka elektroakustyczna. Koncert rozpocznie się o 23:30.

Na koniec, już w poniedziałek właściwie, bo pół godziny po północy (00:30) na scenie wyrośnie JABŁONKA. To piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności, bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, aksamitny, polsko szeleszczący wokal. Brzmienie zespołu jest silnie inspirowane trip hopem, brytyjską perłą lat dziewięćdziesiątych.

Na wszystkie wydarzenie Famy – WSTEP WOLNY!

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW