Strona główna » Burza – łagodnie w Zachodniopomorskiem

Burza – łagodnie w Zachodniopomorskiem

by Świnoujście w sieci

Burze, które minionej nocy (z piątku na sobotę) przetoczyły się nad Pomorzem Zachodnim nie wyrządziły wielu szkód. Strażacy interweniowali ok 100 razy – głównie w powiatach drawskim i stargardzkim, najczęściej przy usuwaniu powalonych konarów drzew.

– W Czaplinku i Radomyślu (powiat drawski) spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski.

W sobotę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. PKP funkcjonuje bez zakłóceń, Port Świnoujście również. ENEA Szczecin nie odnotowała wyłączeń prądu. ENERGA Koszalin – wyłączenia głównie w okolicach Drawska i Złocieńca (tam ok. 700 odbiorców pozbawionych jest prądu).

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania pomocy od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. zł jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach.

Agnieszka Muchla
Rzecznik prasowy wojewody

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 − 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW