Strona główna » Funkcjonariusze celno-skarbowi w obsłudze The Tall Ship Races Szczecin 2017

Funkcjonariusze celno-skarbowi w obsłudze The Tall Ship Races Szczecin 2017

by Świnoujście w sieci

Za nami trzeci finał The Tall Ship Races w Szczecinie. Swój udział w zapewnieniu sprawnego i bezpiecznego przebiegu imprezy mieli także funkcjonariusze szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W dniach 5-8 sierpnia br. w Szczecinie miał miejsce finał regat The Tall Ships Races 2017. To już po raz trzeci Szczecin dostąpił zaszczytu goszczenia najpiękniejszych żaglowców świata, stając się w tym czasie żeglarską stolicą Europy. Doskonała organizacja i wielkie zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, jakim cieszyły się dwa poprzednie finały regat, które odbyły się w roku 2007 i 2013, spowodowały, że to właśnie Szczecinowi po raz kolejny powierzono organizację finału regat.
W trakcie trwania tegorocznego finału The Tall Ships Races do Szczecina zawinęło 70 żaglowców z 18 krajów, w tym cztery największe szkoleniowe żaglowce świata: Shtandart, Kruzenshtern, Dar Młodzieży oraz Mir.
Możliwość obejrzenia z bliska, a nawet zwiedzenia wielkich żaglowców, spowodowała, iż w tym roku finał regat odwiedziło około 2,5 mln mieszkańców Szczecina oraz przybyłych na tę okazję turystów. Niewątpliwie magnesem przeciągającym odwiedzających szczecińskie bulwary i okolice Łasztowni były także inne atrakcje przygotowane przez organizatorów – koncerty szantowe, parada załóg żaglowców, wesołe miasteczko, rzeźby z piasku oraz liczne stoiska handlowe.
Tegoroczny Finał The Tall Ship Races, tak jak inne masowe przedsięwzięcie organizacyjne wymagał zapewnienia szczególnego bezpieczeństwa. Do jego realizacji skierowano aż 1,5 tys. funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Swój udział w zapewnieniu sprawnego i bezpiecznego przebiegu imprezy mieli także funkcjonariusze szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej. Warto podkreślić, że brali oni udział w przygotowaniach do zabezpieczenia finału regat już kilka miesięcy wcześniej. Do koordynacji działań oraz współpracy funkcjonariuszy celno-skarbowych z innymi służbami zaangażowanymi w organizację regat, wyznaczony został oficer łącznikowy ds. Regat The Tall Ships Races – funkcjonariusz Oddziału Celnego Nabrzeże Łasztownia.
Funkcjonariusze celno-skarbowi tego też Oddziału Celnego odpowiedzialni byli za obsługę wejścia, wyjścia, zaopatrzenia żaglowców jak również odprawę celną ponad 2,5 tys. załogantów.
Nad bezpieczeństwem uczestników finału regat czuwali także funkcjonariusze celno-skarbowi Działu Realizacji Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy za pomocą mobilnego urządzenia RTG prześwietlali torby i plecaki, uniemożliwiając wniesienie na teren imprezy przedmiotów niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu osób.
Na czas regat funkcjonariuszom celno-skarbowym oraz Straży Granicznej oddano do dyspozycji pomieszczenie na statku Ładoga.
Dzięki współpracy wszystkich służb zaangażowanych w ochronę imprezy, finał TheTall Ships Races 2017 przebiegał sprawnie i bezpiecznie.
Doskonała organizacja, zaangażowanie wolontariuszy, oficerów łącznikowych i służb zabezpieczających imprezę doceniona została przez przedstawiciela Sail Training International, organizacji będącej pomysłodawcą idei regat, który stwierdził iż „Szczecin może być wzorem portu goszczącego”.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

10 + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW