Strona główna » Życzenia Ministra Obrony Narodowej z okazji Święta Wojska Polskiego

Życzenia Ministra Obrony Narodowej z okazji Święta Wojska Polskiego

by Świnoujście w sieci

Panowie Generałowie,
Panie i Panowie Oficerowie,
Żołnierze,
Pracownicy wojska,

15 sierpnia, to najwspanialszy dzień w historii Wojska Polskiego w naszych tysiącletnich dziejach nie było tak wspaniałego, o tak nieprawdopodobnych konsekwencjach zwycięstwa jak to, które Wojsko Polskie, nasi żołnierze odnieśli 15 sierpnia 1920 roku.
Jesteście ich następcami, jesteście ich dziedzicami, dlatego na Wasze ręce dla całej armii składam dzisiaj najlepsze życzenia i serdeczne gratulacje.

Wojsko Polskie, jak mało które ma prawo być dumne z dokonań naszych przodków. Jak mało którzy żołnierze możecie powiedzieć swoim kolegom z NATO, możecie powiedzieć każdemu żołnierzowi na świecie: nasi przodkowie wywalczyli dla Europy i świata bezpieczeństwo przed bolszewickim zalewem. To My uratowaliśmy Europę. To My sprawiliśmy, że świat nie wpadł w jarzmo komunizmu. Ale to nakłada nieprawdopodobne obowiązki i olbrzymią odpowiedzialność. Wiem, że jesteście jej świadomi. Wiem, że z dumą dźwigacie tamtą tradycję. Wiem, że dzisiaj, gdy współtworzycie wraz z kolegami z batalionowych grup bojowych NATO wspólny front, ten, który broni znowu Europy przed zagrożeniem ze Wschodu, robicie to mając pełną świadomość, iż tamto dziedzictwo dla Was jest przesłaniem dającym siłę, zdolność i pewność, że wypełnicie wszystkie zobowiązania, jakie Polska przed całym światem składa, a Wy będziecie je realizowali.

Raz jeszcze dziękuję za ofiarną służbę, raz jeszcze gratuluję tego wzmocnienia armii polskiej, którego dokonaliście w ciągu 18 ostatnich miesięcy. Ta armia się rozwija, ta armia jest coraz większa i ta armia jest coraz nowocześniejsza oraz coraz młodsza. Nowi oficerowie, nowi podoficerowie, nowe kadry tworzą nową armię polską. Taką, która jest skutecznym i w pełni odpowiedzialnym dziedzicem wielkiej tradycji armii polskiej, zwycięstwa nad bolszewikami, skutecznej możliwości obrony Ojczyzny i współdziałania z całą cywilizacją zachodnią w obronie pokoju, bezpieczeństwa naszego narodu i wszystkich innych.

Życzę też wszystkim pracownikom wojska, by służba Ojczyźnie przynosiła Wam wszystkim satysfakcję zawodową i osobistą oraz zasłużone uznanie. Doceniam to i dziękuję za zrozumienie spraw obronności.
Raz jeszcze składam Wam najlepsze życzenia. Proszę przekażcie je swoim rodzinom i najbliższym, bo bez nich siła polskiej armii nie byłaby tak skuteczna, jak jest.

Pragnę pozdrowić żołnierzy pełniących służbę poza granicami Polski, doceniając Wasze wysiłki, życzę wytrwałości i skuteczności w niesieniu pomocy oraz szczęśliwego powrotu do domów.

Pamiętamy też o weteranach i kombatantach oraz żołnierzach rezerwy i tych, którzy przeszli już w stan spoczynku. Nie zapominamy o poległych i naszej pamięci dla ich ofiary.

Serdeczne życzenia, pozdrowienia.
Czołem żołnierze!

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 + siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.