Strona główna » POLICJA – PODSUMOWANIE OPERACJI „REGATY 2017”

POLICJA – PODSUMOWANIE OPERACJI “REGATY 2017”

by Świnoujście w sieci

Mieszkańcy Szczecina i turyści żegnali ostatnie żaglowce, które przypłynęły na szczeciński finał Tall Ships Races 2017. Dla Policjantów przyszedł też czas wstępnego podsumowania kilkudniowej operacji. Priorytetem wszystkich służb było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zlotu, mieszkańcom i turystom.

Dziś zakończyła się policyjna operacja “REGATY 2017”, w ramach której policjanci wszystkich pionów każdego dnia i w nocy czuwali nad bezpieczeństwem. Jak ogromne było to przedsięwzięcie może świadczyć liczba funkcjonariuszy uczestniczących w zabezpieczeniu, przez te dni do służby wyszło ponad 5600 policjantów, ponad 600 funkcjonariuszy innych służb. Rozmiary imprezy i zdefiniowane zagrożenia wymagały ogromu pracy ze strony wszystkich mundurowych.

Każdego dnia w rejon imprezy i na drogi dojazdowe kierowani byli policjanci z pionu kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego, przewodników psów służbowych, mundurowych na koniach, w łodziach motorowych, również policyjny śmigłowiec i policyjni antyterroryści. Dodatkowo codziennie wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze z innych podmiotów, Straży Miejskiej, Granicznej, SOK, Żandarmerii Wojskowej, ITD,WOPR-u, Urzędu Morskiego i Izby Celnej. W szczecińskich komisariatach były wzmocnione siły związane z ewentualną obsługą zdarzeń. W zabezpieczeniu wspierali nas również mundurowi z innych województw.

Minione pięć dni to czas wytężonej pracy mundurowych. Podczas nich policjanci wylegitymowali ponad 8000 osób, w samych punktach przesiewowych sprawdzili ponad 33000 osób i przeprowadzili ponad 5700 kontroli bagażu. Mundurowi skontrolowali łącznie ponad 1000 pojazdów i łodzi, zatrzymali 31 kierowców którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Podczas policyjnej operacji funkcjonariusze zabezpieczyli także niebezpieczne narzędzia, które miały być wniesione na teren imprezy. W piątek tj. 4 sierpnia w jednym z punktów przesiewowych podczas kontroli 23- latka ujawniona została broń śrutowa z amunicją śrutową. Dzień później w okolicach Trasy Zamkowej policjanci ujawnili min. kastet i paralizator. W kolejnym punkcie przesiewowym mężczyzna chciał wnieść na teren regat nóż o dł. 20 cm i gaz pieprzowy, inny miał przy sobie 4 noże kuchenne. W kolejnych dniach policjanci zabezpieczyli także scyzoryki, noże motylkowe oraz środki odurzające. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przed wniesieniem na teren regat.

Profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich współpracujących ze sobą służb zapewniło bezpieczeństwo w czasie Tall Ships Races 2017, co skutkowało brakiem poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Mamy nadzieję, że wszyscy docenili nasz trud i czuli się bezpiecznie w naszym mieście i mają z tej imprezy same pozytywne wspomnienia.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia − piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW