Foto. Daniel SZYSZ

Jednostki biorące udział w regatach The Tall Ships Races  wyruszyły z litewskiej Kłajpedy i już zmierzają do Szczecina.

Zanim jednak dotrą do naszego miasta będą miały do pokonania około 250 mil morskich. Meta zmagań wyznaczona została na wysokości Świnoujścia.

To już ostatni etap rywalizacji w tegorocznych regatach The Tall Ships Races. Przed załogami spore wyzwanie – muszą zmagać się nie tylko ze zmiennymi warunkami pogodowymi, ale zapewne także ze sporym zmęczeniem. W końcu za nimi już prawie miesiąc na morzu – 800 mil morskich samego wyścigu, rejs przyjaźni i wizyta w czterech portach miast gospodarzy (Halmstad, Kotka, Turku i Kłajpeda).

Po dwóch etapach regat w klasyfikacji generalnej prowadzi szwedzki Tre Kronor af Stockhom, który przewodzi również w swojej klasie A. Na prowadzeniu w klasie B jest Kapitan Borchardt, w klasie C na czele jest Black Diamond of Durham, a liderem klasy D jest Theia.

Do Szczecina przypłyną załogi w sumie z 17 krajów m.in. z Omanu, Brazylii, Niemiec, Holandii, Czech, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Zmagania jednostek śledzić można na bieżąco na stronie www.tallships.szczecin.eu/pl/sledzenie-jednostek

Tymczasem miejcie oczy szeroko otwarte, pierwsze jednostki w Szczecinie powinny pojawić się już w piątek!