Strona główna » U. Wojska Polskiego będzie remontowana

U. Wojska Polskiego będzie remontowana

by Świnoujście w sieci

 

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego będzie największą z realizowanych w ostatnim czasie inwestycji drogowych.

Będzie ona wykonywana w ramach porozumienia polsko-niemieckiego pod nazwą „Poprawa infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim Euroregionu Pomerania”.

Rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie wykonawcy nastąpi po podpisaniu umowy o jej dofinasowaniu. Szacowana jest na ponad 13 milionów złotych, z czego 80,62 % pochodzić będzie ze środków unijnych pozyskanych w ramach programu Interreg V a.

Ulica Wojska Polskiego przebudowana zostanie na odcinku od granicy polsko-niemieckiej do skrzyżowania z ulicą Leśmiana. Wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania oraz wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego.

Zagospodarowany zielenią zostanie także pas drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Długość odcinka objętego przebudową wyniesie 1568 mb.

Nowe oblicze zyskają również skrzyżowanie z ulicą Bałtycką oraz miejsce styku ulicy Wojska Polskiego z niemiecką drogą gminną prowadząca w kierunku Ahlbecku.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11. Listopada planowane jest wyznaczenie dodatkowych pasów skrętu w lewo. – Informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.