Ponad sześćdziesiąt 120-litrowych worków pełnych śmieci zebrali pracownicy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas akcji sprzątania świata.

Ochotnicy zbierali odpady na terenie plaży i sąsiedniego lasu, na odcinku pomiędzy falochronami: centralnym i zachodnim.

Akcję zorganizowano w ramach Światowego Dnia Środowiska obchodzonego w czerwcu.

Tegoroczne hasło brzmi: „Łączymy się z naturą”.

Polskie LNG.

– Łączymy, doceniamy i dbamy o nią – jak podkreślał podczas akcji jej pomysłodawca, Michał Szklarski, specjalista do spraw ochrony środowiska z Pionu Eksploatacji spółki Polskie LNG. – To fragment, który nie jest aż tak oblegany przez turystów, jak na przykład plaża na prawo od falochronu osłonowego terminalu, a jednak pozostawiono na niej niewyobrażalnie dużo śmieci.

Polskie LNG.

Wśród nich nie brakowało resztek po plażowych piknikach, w postaci plastikowych talerzy, butelek, reklamówek, opakowań po jedzeniu a nawet pozostawionych rusztów i zdezelowanych ubrań. Do tego duże gabarytowo odpady pozostawione w lesie, jak dwie opony, w tym jedna z traktora, 4 telewizory, rury PCV itp.

Polskie LNG.

Wszystkie śmieci odwiozła, zamówiona przez spółkę, firma zajmująca się wywozem odpadów.

Podsumowanie akcji zorganizowano w Forcie Gerharda.

– Nie jest to na pewno ostatnia tego typu akcja, która jednocześnie zwraca naszą uwagę na wspólne dobro, jakim jest środowisko, ale również integruje i jednoczy zespół – mówi Zbigniew
Bobiński, dyrektor Pionu Eksploatacji spółki Polskie LNG.

LNG

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News