Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 23-latkowi i o dwa lata młodszej od niego kobiecie, którzy zaatakowali grupę kolonistów i ich opiekunkę. Sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.

W miniony poniedziałek (10.07.2017r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał zgłoszenie dotyczące pobicia grupy kolonistów i ich opiekunki przez dwójkę młodych ludzi. Osoby te bez żadnego powodu zaczepiły grupę wypoczywających, kierując wobec nich wyzwiska i wulgaryzmy, po czym kobieta zaatakowała 24-letnią opiekunkę kolonistów. Równocześnie towarzyszący jej mężczyzna zaatakował znajdujące się na miejscu dzieci.

W chwili, kiedy w obronie pokrzywdzonych stanął jeden z przypadkowych przechodniów, napastnicy oddalili się. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłany został patrol Policji, który udzielił pomocy poszkodowanym.

Działania funkcjonariuszy z Międzyzdrojów zakończyły się zatrzymaniem sprawców jeszcze tego samego dnia , kiedy popełnili przestępstwo.
23- letni mężczyzna i 21- lataka usłyszeli zarzuty pobicia, do których się przyznali.

Obu mieszkańcom Bydgoszczy za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. post. Aleksandra Berenda/ IK

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News