W ramach kampanii „Bezpiecznie nad Morze” sfinansowanej ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, na terenie miejsc obsługi podróżnych przy drodze S3 (MOP Sitno Wschód i MOP Wysoka Wschód) ustawione zostały tablice informacyjne zawierające trasy alternatywne dojazdu do miejscowości nadmorskich.

„Bezpiecznie nad Morze” to wspólna inicjatywa Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych UMWZ oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. Kampania skierowana jest do osób odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże podczas miesięcy wakacyjnych.

W tym roku realizacja projektu polegała na wykonaniu i montażu tablic informacyjnych zawierających mapę drogową województwa zachodniopomorskiego z oznaczonymi trasami alternatywnymi dojazdu do miejscowości nadmorskich.

Dzięki przychylności szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tablice ustawione zostały na terenie miejsc obsługi podróżnych przy drodze S3 w kierunku Szczecina – MOP Sitno Wschód i MOP Wysoka Wschód.

Całkowity koszt projektu „Bezpiecznie nad Morze” to 4 000 złotych.