Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu rozpoczęła przygotowania, aby dostosować nowy system edukacji do tego, czego oczekują młodzi ludzie od naszej szkoły. Ważne, by przy tej okazji uwzględnić pragnienia uczniów świnoujskich szkół podstawowych i wyjść naprzeciw ich potrzebom. Liczne sukcesy sportowe uczniów świnoujskiej Jedynki i Gimnazjum Publicznego nr 1 są dobrym wyjściem do utworzenia klasy sportowej. Budynek Gimnazjum Publicznego nr 1 posiada również bogate zaplecze sportowe w którym uczniowie będą mieli zajęcia.

Kontynuując, te piękne tradycje w roku szkolnym 2017/2018 Szkoła SP 1 planuje otworzyć VII klasę sportową ogólnorozwojową. Każdy młody człowiek, który zechce spotęgować swoje możliwości i osiągnięcia sportowe, bez wątpienia odnajdzie siebie w nowej klasie o profilu sportowym. Uczniowie, rozpoczynający naukę w tym oddziale mogą liczyć na wysoki poziom szkoleń sportowych, udział w turniejach i zawodach oraz ścisłą współpracę z klubami sportowymi. 10 godzin zajęć wychowania fizycznego w tygodniu bez wątpienia jest dodatkowym atutem dla tych, którzy chcą profesjonalnie pracować nad swoją tężyzną fizyczną.

Wspaniały klimat, jakim może poszczycić się Szkoła Podstawowa nr 1, wysoki poziom nauczania oraz otwarte horyzonty – to gwarancja osiągnięcia sukcesu. Wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w nowej VII klasie sportowej zapraszamy na zebranie informacyjne, które odbędzie się 30.05.17r. o godzinie 17:30 w SP1 na ulicy Narutowicza 10. Rekrutacja do klasy sportowej trwać będzie do 2.06.2017r. Dokumenty proszę składać w sekretariacie szkoły.

Dziękuję i pozdrawiam

Jarosław Lipiński