MODLITWA ZA TWOJE MIASTO (wieś) I OJCZYZNĘ
1. Termin: 23 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego, Świętego Wojciecha – patrona Polski) – 15 czerwca (Boże Ciało)
2. Czas: 54 dni
3. Modlitwa (do odmawiania w domu):
– „Dziesiątka różańca” (lub nowenna pompejańska)

– dodatkowa modlitwa dla chętnych: „Maryjo Niepokalana – Królowo Polski przez Twoje ręce ofiarowujemy miłosierdziu Jezusa Chrystusa wszystkich mieszkańców ………………. (nazwa Twojej miejscowości) i Ojczyzny. Prosimy Cię wyproś nam nawrócenie, przebaczenie grzechów, dar otwarcia na Ducha Świętego oraz wszelkie potrzebne błogosławieństwa. Archaniołowie i wszyscy święci, prosimy was, wstawiajcie się u Boga za nami. Panie Jezu Chryste prosimy Cię, obmyj Twoją Świętą Krwią, tych którzy modlą się w intencji naszych miast i ich mieszkańców. Prosimy chroń nas oraz ludzi, miejsca, sprawy i rzeczy, które są z nami związane. Amen.”

Modlitwa ta organizowana była już 4 razy w dekanacie Świnoujście. W Roku Maryjnym rozszerzona została na całą Polskę. Pierwszy raz od powstania tej inicjatywy, data rozpoczęcia i zakończenia wypadnie w ważne święta.

Przez pierwsze 2 lata modlono się za miasta przez 40 dni rozpoczynając od 23 kwietnia, gdyż patronem tego dnia jest Św. Wojciech. W kolejnych latach ilość dni została zwiększona do 54, ponieważ do Świnoujścia zostały sprowadzone relikwie księdza Jerzego Popiełuszki razem z krzyżem. Był to już 54 krzyż. Liczba ta jest identyczna jak ilość dni w nowennie pompejańskiej.
Organizatorzy twierdzą, że modlitwa ta przyniosła pozytywne zmiany w ich miastach.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i zapraszania innych 🙂

https://www.facebook.com/events/284594328640095/