W imieniu Stowarzyszenia Drużyna Aniołów serdecznie zapraszam mieszkańców, kuracjuszy i odwiedzających miasto turystów na festyn charytatywny, który odbędzie się w muszli koncertowej na promenadzie w sobotę 22 kwietnia br. w godz. 10.00 – 16.00.
Festyn zbiega się z Rowerową Masą Krytyczną organizowaną przez KS „Uznam” oraz poborem krwi w ambulansie organizowanym przez Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”.

Festyn organizowany jest w celu wsparcia Fundacji Hospicyjnej „Przystań” w Świnoujściu. W jego trakcie odbędzie się zbiórka publiczna, na przygotowanych stoiskach będą czekały słodkie wypieki domowej roboty, będzie pyszna grochówka, kiełbaski z grilla i inne łakocie, na stanowisku przygotowanym przez świnoujski szpital można będzie sobie zbadać podstawowe parametry zdrowotne a w ambulansie RCKiK ze Szczecina można będzie honorowo oddać krew. Do tego, razem ze świnoujskimi ratownikami WOPR można się będzie podszkolić w udzielaniu pierwszej pomocy.

Osobne atrakcje czekają na uczestników i gości na scenie, na której zaprezentują się dzieci z lokalnych przedszkoli oraz kilka zespołów. Pod sceną zaś Fundacja „Kult” z Wrocławia przeprowadzi zajęcia dotyczące doskonalenia techniki jazdy na rowerze pod okiem instruktora, darmowy serwis rowerowy, tor rowerowy typu „pumptrack” oraz miasteczko ruchu drogowego dla rowerzystów. Dzięki świnoujskim policjantom można też będzie znakować rowery ale mogą to robić pełnoletni cykliści posiadający przy sobie dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający legalne nabycie roweru.

Raz jeszcze zapraszam i przypominam o zabraniu ze sobą portfelików J Przyda się każdy grosz.

Jeśli ktoś zechciałby nas wesprzeć organizacyjnie (upiec ciasto albo wesprzeć logistycznie), to proszę o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej naszego stowarzyszenia tj. www.druzynaaniolow.pl

Marek Niewiarowski