Strona główna » Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2017 r. – Szczecin

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2017 r. – Szczecin

by Świnoujście w sieci

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2017 r. – Szczecin

1 marca 2017 r. (środa) w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uczcimy Bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944 – 1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem. Walczyli o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza.

Za walkę często płacili najwyższą cenę – cenę swojego życia. Pamiętamy o żołnierzach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego. Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich – Żołnierzy Wyklętych!

Spotykamy się o godz. 19:30 na Placu Orła Białego, skąd przejdziemy w Marszu na Plac Grunwaldzki, gdzie odbędzie się m.in. Apel Pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru. Marsz poprzedzi uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godz. 18:00 w Katedrze św. Jakuba.

Organizator Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie. Współorganizator: Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie.

Patronat: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Prosimy o zabranie ze sobą zniczy, które zapalone poniesiemy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! PRZYJDŹ I ODDAJ HOŁD BOHATEROM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

https://www.facebook.com/events/585047588359606/

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW