Strona główna » „Kolejna Zachodniopomorska Wiosna Poezji z Klubem Literackim „Na Wyspie”!

„Kolejna Zachodniopomorska Wiosna Poezji z Klubem Literackim „Na Wyspie”!

by Świnoujście w sieci

„Kolejna Zachodniopomorska Wiosna Poezji z Klubem Literackim „Na Wyspie”!

Szczeciński Inkubator Kultury – siedziba Zachodniopomorskiego Oddziału Związku Literatów Polskich gościła 20 stycznia przedstawicieli najaktywniejszych ośrodków i grup literackich z naszego regionu. Celem spotkania było posumowanie ubiegłorocznych działań, w tym przede wszystkim –pierwszej edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji oraz uzgodnienie planów na rok 2017. Do udziału w spotkaniu zaproszony został Klub Literacki „Na Wyspie” ze Świnoujścia. Świnoujskich literatów reprezentował w szczecinie prezes Maciej Napiórkowski.

Prezes oddziału ZLP, Leszek Dembek bardzo wysoko ocenił starania środowiska świnoujskich twórców zaangażowanych w realizację pierwszej edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji. Przypomniał, że realizacja projektu wymagała nie tylko poetyckiej weny i aktywności poetów. Organizację imprez wsparło miasto i jego instytucje. Inauguracja odbyła się w świnoujskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzeniem na skalę regionu był plażowy finał z udziałem poetów z innych regionów, np. Inowrocławia (!). Organizację tej niezwykłej prezentacji poezji wsparły Ośrodek Sportu I Rekreacji „Wyspiarz”, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Miejski Dom Kultury. W rezultacie mieszkańcy i goście Świnoujścia mogli przekonać się, e poezja nie musi wcale kojarzyć się z zadymioną kawiarnią, zamkniętymi wieczorami autorskimi, że może także –oddychać pełną piersią i doskonale wtopić się w nadmorski krajobraz, szum morza, powiew wiatru.

Przypomnieć także warto, że świnoujscy poeci mocno zaznaczyli swoją obecność podczas majowej kulminacji „wiosny poezji”, w trakcie koncertu w szczecińskim parku różanym „Różanka”. Także w tym roku, spotkanie na „Różance” będzie kulminacyjnym wydarzeniem wiosny poezji. Koncert odbędzie się tam 4 czerwca. Zachodniopomorski Związek Literatów Polskich, w uznaniu roli jaką Świnoujście odegrało podczas pierwszej edycji wiosny chce by także w tym roku, w Świnoujściu cykl ten zaznaczył swoją obecność w naszym mieście. Obecnie trwają ustalenia form tegorocznych zdarzeń.

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW