Strona główna » System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w autobusach miejskich w Świnoujściu”

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w autobusach miejskich w Świnoujściu”

by Daniel SZYSZ

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w autobusach miejskich w Świnoujściu”

Świnoujska „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. z dniem dzisiejszym uruchamia we współpracy z Operatorem serwisu internetowego kiedyPrzyjedzie.pl aplikację informatyczną będącą Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym.

  • Dzięki temu systemowi nasi pasażerowie uzyskają drogą elektroniczną bezpośredni dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów naszej Spółki z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej miasta. – informuje Andrzej Sieczka ,zastępca dyrektora Komunikacji Autobusowej.

Dodatkowo działanie wprowadzonego systemu ułatwi pracę Dyspozytorom zarządzającym codziennie flotą autobusową komunikacji miejskiej, którzy od teraz pozyskają bardzo precyzyjną wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów miejskich wraz z informacją o rzeczywistym odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą przyszłościowo na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb pasażerów i znacznie poprawią punktualność.

Z serwisu można korzystać na 4 różne sposoby:

  • odwiedzając stronę internetową swinoujscie.kiedyPrzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku „pokaż odjazdy”. Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy,

  • korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów. Zielone ikony przy prognozach oznaczają, iż mamy do czynienia z informacją, uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony),

  • wysyłając SMS o treści: pl.kp.ka. pod numer specjalny: 70711 Przykładowa treść SMS: pl.kp.ka.83 (dla przystanku Port (83)). Numery przystanków są dostępne w serwisie internetowym. Koszt SMS Premium jest stały, niezależny od Operatora i wynosi 62 grosze,

  • za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej stworzonej dla użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Windows Phone. Aplikację można pobrać z witryny https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0.

Informacje o sposobie korzystania z aplikacji w postaci graficznej oprócz strony internetowej Operatora aplikacji zostaną umieszczone w autobusach flotowych Spółki i wiatach przystankowych.

Wkrótce udostępniona zostanie także wersja aplikacji mobilnej dla telefonów z systemem operacyjnym Android.

Szczegółowe informacje o możliwościach i sposobie działania systemu wszystkich Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej kiedyPrzyjedzie.pl.

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiem + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.