Strona główna » „Bałtyk”- „Prawobrzeże”- 0:12

„Bałtyk”- „Prawobrzeże”- 0:12

by Świnoujście w sieci

W sobotę 27 sierpnia, na boisku w Międzywodziu, miała miejsce inauguracja rozgrywek o mistrzostwo A klasy. Meczem z tamtejszym Bałtykiem, walkę o jak najlepszą lokatę w sezonie 2016/2017 rozpoczęli zawodnicy świnoujskiego UKS-u. Do drużyny Prawobrzeża dołączyli nowi zawodnicy, którzy bardzo dobrze prezentowali się w przedsezonowych sparingach. W poprzednim sezonie, największą bolączką drużyny trenera Łukasza Kupczyka był brak skuteczności – czy w meczu z Bałtykiem, brak wykończenia był widoczny? Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu gości, którzy bardzo szybko odbierali piłkę i konstruowali coraz groźniejsze akcje. Na skrzydłach bardzo aktywni – Sokołowski i Mogilnicki, a w linii ataku brylował Przewoźny. Jednak na pierwszą bramkę kibice UKS-u musieli czekać do 10 minuty, kiedy po dośrodkowaniu ze skrzydła, gola głową strzelił Jaracz. Od tego momentu, na boisku dominowali świnoujścianie, którzy do przerwy dołożyli 4 bramki, kolejno: Mogilnicki, Przewoźny dwie (pierwsza bezpośrednio z rzutu rożnego) i Białek. Po przerwie trener Kupczyk dokonał kilku korekt, za Szmaję – strzelca szóstej bramki, na boisku zameldował się Haba, który po kilkunastu sekundach podwyższył wynik na 0:7, a następnie zdobył ósmą bramkę dla Prawobrzeża. Drużyna gości utrzymuje tempo rozgrywania piłki i zdobywa kolejną bramkę – znowu Jaracz. Chwilę później, po rzucie rożnym wykonywanym przez Przewoźnego, gola strzela Sokołowski. Jedenasta bramka należy do Gajdy, a ostatnią – dwunastą bramkę „stadiony świata”, po 30 metrowym przerzucie, przewrotką zdobywa Plicha! Prawobrzeże wygrało, ale z rozmowy z trenerem Kupczykiem, tonującym nastroje, można wywnioskować iż cel, który założyli sobie przed sezonem zawodnicy, trener i zarząd – UKS chce osiągać małymi krokami. Już dziś zapraszamy więc na boisko przy ul. Białoruskiej na mecz ze Zniczem Wysoka Kamieńska, który rozegrany zostanie w sobotę 3 września 2016 o godz. 17:00. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejny dobry mecz w wykonaniu UKSiaków. Zapraszamy! Bałtyk Międzywodzie – Prawobrzeże Świnoujście 0:12 ( 0 :5) 0:1 – 10’Jaracz 0:2 – 17’Mogilnicki 0:3 – 19’Przewoźny 0:4 – 33’Przewoźny 0:5 – 44’Białek 0:6 – 51’Szmaja 0:7 – 55’Haba 0:8 – 60’Haba 0:9 -70’Jaracz 0:10 – 72’Sokołowski 0:11- 88’Gajda 0:12 – 90’Plicha
Bałtyk: Kapłaniak, K. Bajda, P. Bajda, Nomejko, Pogoda, Sakowski, Stanisławowski, Stankiewicz, Szymański
Prawobrzeże: Chrzanowski, Jaracz, Bajda, Nowak (46 Bosković), Waliszewski A., Sokołowski, Mogilnicki (70 Plicha), Białek, Waliszewski Kr (70 Gajda), Przewoźny, Szmaja (55 Haba)

Sponsorzy- Gaz-System S.A., Terminal Promowy Świnoujście Sp. z o.o., Langart Dariusz Dendor, Marinus Sp. z o.o. McDonald’s Świnoujście