Strona główna » Oświadczenie zarządu MKS Flota

Oświadczenie zarządu MKS Flota

by Świnoujście w sieci

Oświadczenie zarządu MKS Flota

Zarząd Morskiego Klubu Sportowego Flota informuje, że stanowczo potępia i zdecydowanie odcina się od zachowań kilku osób zakłócających porządek podczas meczu piłki nożnej ze Spartą Gryfice w dniu 13 sierpnia 2016 roku. Wydarzenia, które miały miejsce podczas tego meczu, w szczególności rzucanie hukowych petard i wulgarne okrzyki, nigdy nie będą mieć naszej akceptacji i nigdy nie będą tolerowane.
Klub nasz ma bardzo trudną sytuacje finansową, o czym powszechnie wiadomo. Ciągle musimy rezygnować z wielu rzeczy potrzebnych do funkcjonowania klubu na przyzwoitym poziomie lub zwracać się z prośbą o pomoc do osób fizycznych. Nie stać nas na płacenie kar za nieodpowiedzialną grupkę.
Nie możemy zrozumieć tych zachowań, bo przecież robią to osoby najgłośniej deklarujące miłość do klubu. Są to pojedyncze jednostki i nie rozumiemy też, dlaczego grupa kochająca klub nie potrafi się samozdyscyplinować. Obserwujemy coraz częściej zjawisko wychodzenia kibiców z tzw. młyna i zajmowania miejsca w innych sektorach widowni.
Doping jest potrzebny, potrzebują go zawodnicy, potrzebuje go klub. Świadczy o tym chociażby fakt, że piłkarze po każdym meczu osobiście dziękują kibicom za doping. Jednak nie może być on tłem dla chuligańskich ekscesów, ma dodawać zawodnikom otuchy, pobudzać ich do walki.
Drodzy kibice. Często wznosicie okrzyki „piłka nożna bez policji”. Zapewniamy, że zarząd klubu również pragnie, aby na meczach Floty Świnoujście policji nie było. Nie wzywamy policji, gdy takiej potrzeby nie ma. Ale kiedy naruszany jest porządek i zagrożone bezpieczeństwo, innego wyjścia nie mamy. My również nie lubimy kontroli samochodów w drodze na mecz wyjazdowy, ale nic nie dzieje się bez przyczyny.
Chcemy dopingu gorącego i kulturalnego, wspomagającego zawodników, sławiącego dobre imię naszego klubu, a nie szkodzącego mu. Nie chcemy na meczach naruszania prawa, pirotechniki, wulgaryzmów i chamstwa.

 

MKS Flota

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW