Masakra na świnoujskiej plaży ?? – setki ofiar i rannych !! ??  

Czy taki scenariusz jest możliwy ??

W dniu wczorajszym jeden Irańczyk z niemieckim obywatelstwem zabił w centrum handlowym kilka osób paraliżując całe miasto

Ile byłoby ofiar – gdyby do takiego zamachu doszło na świnoujskiej plaży ?? – przecież granicy na plaży – nikt i nic nie chroni
granice-swinoujscia

Czy nasze miasto jest przygotowane na takie zagrożenie ?? – zapytaliśmy o to rok temu służby prasowe prezydenta.

W czasie wakacji na terenie naszego miasta przebywa dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy osób – które przyjeżdżają tu aby bezpiecznie spędzić swój urlop – czy jesteśmy wstanie zapewnić im bezpieczeństwo ??

straz-franiczna-na-granicy4

Oto jaką wtedy otrzymaliśmy odpowiedź:

W atakach terrorystycznych i obronie przed nimi główną rolę pełnią służby mundurowe: policja, wojsko, specjalne grupy antyterrorystyczne.

Mają opracowane procedury, scenariusze działania na wypadek zagrożenia. Jeśli chodzi chociażby o bezpieczeństwo na plaży, to w sezonie letnim, każdego dnia, nieumundurowani funkcjonariusze wyglądający jak zwykli plażowicze, będą pełnić dyżury na kąpielisku, podczas których dyskretnie obserwują plażowiczów, zwracają uwagę na każde podejrzane zachowanie.

Miasto oczywiście także włącza się do akcji. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy jednak ujawniać wszystkich procedur, jakie wówczas zostają uruchomione. Korzystając z okazji prosimy mieszkańców i gości miasta, aby gdy zaobserwują coś podejrzanego, dziwnie zachowujące się osoby skontaktowali się z funkcjonariuszami Policji, Straży Miejskiej lub przekazali informację na numer telefonu alarmowego 112.

Robert Karelus

 

Czujecie się bezpieczniej ??