Strona główna » Międzynarodowa Parada Orkiestr

Międzynarodowa Parada Orkiestr

by Świnoujście w sieci

 

Międzynarodowa Parada Orkiestr

W dniach 30.06 – 04.07.2016 r. Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia brała udział w Międzynarodowej Paradzie Orkiestr Marszowych „Aabenraa Tattoo 2016” w Królestwie Danii.

W trakcie festiwalu, muzycy świnoujskiej orkiestry dwukrotnie zaprezentowali się podczas pokazów musztry paradnej, nawiązującej swoim charakterem m.in. do polskich tradycji marynistycznych. Musztra paradna składająca się z części patriotyczno-marynistycznej oraz rozrywkowej spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności.

Dużymi brawami zostały nagrodzone elementy choreograficzne prezentowane przy dźwiękach polskich marszy wojskowych: „Husaria” i „Flaga na maszt”. Duńskiej widowni szczególnie przypadł do gustu taniec żołnierzy w mundurach Marynarki Wojennej RP w rytmie „Kapitańskiego tanga” oraz wykonywana przez muzyków symulacja okrętu płynącego „pod wiatr” i „z wiatrem” do muzyki międzynarodowej szanty „Morskie opowieści”. Największe brawa muzycy otrzymali za element symbolu polskiej Marynarki Wojennej – „kotwicy” stworzonej przy dźwiękach podniosłej i uroczystej muzyki fanfarowej.

W części rozrywkowej pokazu Orkiestra zaprezentowała się w znanym standardzie Benny Goodmana „Sing, sing, sing”, rozbawiając publiczność oraz potwierdzając różnorodność wykonywanego repertuaru, ponadto podczas występów wspólnych z orkiestrami z Danii, Holandii i Litwy wykonywała znane i powszechnie lubiane utwory muzyki popularnej.

 

Info, foto: Marynarka Wojenna

 

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW