Strona główna » Zaklinanie czasu w Pięknym Królestwie

Zaklinanie czasu w Pięknym Królestwie

by Świnoujście w sieci

Zaklinanie czasu w Pięknym Królestwie

Do rozpoczęcia drugiej edycji GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016 pozostał niespełna miesiąc. Sukcesywnie zdradzamy kolejne gwiazdy Festiwalu. Dziś prezentujemy nazwiska kolejnych wyjątkowych artystów, którzy przyjadą w sierpniu do Świnoujścia. To postaci znane i uznane: Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Beata Rybotycka, Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Artur Barciś, Olga Bończyk, Janusz Radek, Barbara Broda-Malon oraz zespół Sklep z Ptasimi Piórami z Ryszardem Leoszewskim. A to jeszcze nie wszyscy…

Dwóch wyjątkowych krakusów – Grzegorz Turnau oraz Andrzej Sikorowski zaproszą świnoujską publiczność na muzyczną partyjkę w „Pasjansa na dwóch”. W porywającym recitalu usłyszymy znane przeboje obu artystów oraz… anegdoty.

Poetycki nastrój zapewni szczeciński bard Ryszard Leoszewski z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami. Muzycy wykonują głównie repertuar autorski, który zaliczyć można do nurtu poezji śpiewanej. Debiutował w 1978 roku, na koncie mają 7 albumów i niezliczoną ilość koncertów w całym kraju.

Kolejną gwiazdą GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016 będzie popularny i bardzo lubiany aktor Artur Barciś. Artysta weźmie udział w spotkaniu poświęconym filmom Krzysztofa Kieślowskiego oraz zaprosi widzów na swój recital – Artur Barciś Show.
W spektaklu Barciś opowie o kulisach teatru i planu filmowego, opowie o tremie, dykcji, aktorskich wpadkach, oraz dowcipach, jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

Kolejny raz do Świnoujścia na GRECHUTA FESTIVAL przyjedzie Jacek Wójcicki. Tym razem, wraz z zaproszonymi gośćmi – Beatą Rybotycką oraz Hanną Śleszyńską – zaprezentuje muzyczne widowisko „Zaklinam czas”. To także tytuł ostatniego (2015), bardzo dobrze przyjętego albumu artysty, i właśnie utwory z tego krążka usłyszymy podczas koncertu.

Beata Rybotycka – piosenkarka i aktorka krakowskiego Teatru Stu, zaprosi widzów także na swój recital „Widzialność marzeń”, w którym usłyszymy utwory skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza. Oprócz muzyki „Widzialnośc marzeń” będzie także okazją do spotkania i rozmowy z artystami.

Niezwykle ciekawie, nie tylko dla najmłodszych widzów, zapowiada się koncert „Piękne jest królestwo nasze” w wykonaniu Olgi Bończyk oraz Janusza Radka. W repertuarze koncertu piosenki, które przez lata dla swojego syna pisał Marek Grechuta. Utwory zostały wydane na płycie „Piosenki dla dzieci i rodziców” w 1991 roku. Po latach na nowo interpretują je Olga Bończyk i Janusz Radek z towarzyszeniem wybitnych jazzmanów: pianisty Krzysztofa Herdzina, perkusisty Cezarego Konrada i basisty Pawła Pańty.

Śląska wokalistka i aktorka Barbara Broda-Malon „zderzy” utwory Marka Grechuty z piosenkami Anny German. W jej recitalu „G kontra G” utwory które znamy od lat, zyskały nowe aranżacje, dzięki czemu stały jeszcze bardziej aktualne. Zapowiada się niezwykły wieczór, będący swoistego rodzaju pojedynkiem „gigantów polskiej piosenki”.

Druga edycja GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016 odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia.

Za tydzień do „panteonu” gwiazd GRECHUTA FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2016 dołączą kolejne nazwiska, niebawem zaprezentujemy także pełny program Festiwalu.

Wśród gwiazd Festiwalu, także m.in.: Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Grażyna Szapołowska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Artur Andrus, Stanisław Tym oraz Andrzej Poniedzielski, o czym informowaliśmy w poprzednich festiwalowych „newsach”.Olga Bończyk

Andrzej Sikorowski fot. Jacek Taran/Fotopracownia.Com

Andrzej Sikorowski
fot. Jacek Taran/Fotopracownia.Com

Grzegorz Turnau_fot.Tomek Sikora

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.