Strona główna » Tymczasowa kontrola graniczn

Tymczasowa kontrola graniczn

by Daniel SZYSZ

21 czerwca weszło w życie podpisane 1 czerwca przez Ministra SWiA rozporządzenie dotyczące wprowadzenia tymczasowej kontroli na granicach wewnętrznych strefy Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych.

Kontrola graniczna osób przekraczających granicę państwową będzie przywrócona od 4 lipca do 2 sierpnia. Podobne rozwiązanie zastosowano w Polsce podczas Euro 2012.

Tymczasowa kontrola graniczna realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale do kontroli granicznej oraz pojazdy specjalistyczne tzw. schengenbusy wyposażone w specjalistyczny sprzęt i dostęp do baz danych, umożliwiający przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym. Wszyscy odwiedzający w tym czasie Polskę powinni być przygotowani na konieczność posiadania i okazywania odpowiednich dokumentów uprawniających do przekraczania granicy i pobytu na terytorium RP oraz poddania się procedurom kontroli bezpieczeństwa.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca br., natomiast Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca br. Nad bezpieczeństwem uczestników Światowych Dni Młodzieży czuwać będzie 1,5 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej, 20 tys. policjantów, ponad 2,4 tys. strażaków i 800 funkcjonariuszy BOR.

Źródło: http://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/3530,Tymczasowa-kontrola-graniczna-podpisane-przez-Ministra-SWiA-rozporzadzenie-weszl.html

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również