Strona główna » Travelist docenia świnoujską plażę.

Travelist docenia świnoujską plażę.

by Świnoujście w sieci

 

Travelist docenia świnoujską plażę.

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Wskazują na to między innymi rozpoczynające się rankingi polskich miejscowości wypoczynkowych i kąpielisk.
Od lat świnoujskie kąpielisko przoduje w nich, wskazując przez to, że świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. Potwierdził to kolejny ranking TOP 10 na najlepsze polskie plaże prestiżowego magazynu podróżniczego Travelist, w którym nasza uznamska plaża, po raz drugi z rzędu, zajęła pierwsze miejsce

Za nami uplasowały się bezpośrednio Kołobrzeg i Gdańsk. Siódme w rankingu jest kąpielisko w Międzyzdrojach.

– Natura dała nam piękną, szeroką, piaszczystą plażę – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Doceniamy to, ale również zdajemy sobie sprawę, że aby przyciągnąć turystów musimy inwestować w infrastrukturę samego kąpieliska oraz miasta. Cieszymy się, że nasi goście to doceniają. Przyjeżdża do nas wielu turystów i to nie tylko w tak zwanym ścisłym sezonie letnim, czyli w lipcu i sierpniu, ale także w pozostałych miesiącach.

Cieszy również fakt, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście nie tylko na dłuższe pobyty, ale również jako miejsce krótkich, weekendowych wypoczynków. Najlepszym przykładem jest ostatni majowy weekend, podczas którego do miasta zjechały setki turystów.

Świnoujście staje się faktycznie jednym z najbardziej obleganych polskich kurortów.

– Według danych zebranych przez Lion’s Bank, obłożenie miejsc noclegowych w naszym mieście przez turystów w lipcu ubiegłego roku wynosiło aż 98 procent. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – To stawia nas na pierwszym miejscu wśród 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Za nami były Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno, Sopot, Zakopane, Karpacz, Szczyrk.

Tekst UM

plaza-swinoujscie-dron-dji-phantom-eswinoujscie asteczko-tvn-plaża

Świnoujście

Świnoujście

wiatral plaza plaza-zachod-slonca-keyt plaza-w-swinoujsciu plaza-swinoujsciee-eswionoujscie

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW