Strona główna » Wizyta uczniów z Hiszpanii i Włoch w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Wizyta uczniów z Hiszpanii i Włoch w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

by Świnoujście w sieci

 

Wizyta uczniów z Hiszpanii i Włoch w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Od soboty, 7 maja, w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza trwa międzynarodowa wymiana młodzieży stanowiąca pierwszą mobilność w ramach projektu „Youth 4 Earth, SpaceswithoutBorders” finansowanego ze środków programu Erasmus +. Udział w tym wydarzeniu bierze 20 uczniów naszego Gimnazjum, 10 uczniów z Malagi w Hiszpanii oraz 10 uczniów z włoskiej Sycylii.

Projekt ma charakter przyrodniczy, dlatego w niedzielę zabraliśmy naszych gości na wycieczkę po okolicy, żeby pokazać im faunę i florę naszego regionu. Odwiedziliśmy m.in. Woliński Park Narodowy, Zagrodę Pokazową Żubrów, Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, wybraliśmy się na spacer wokół Jeziora Turkusowego, z punktu widokowego na szczycie Wzgórza Zielonka pokazaliśmy naszym gościom Wsteczną Deltę Świny , a także wspięliśmy się na sam szczyt latarni morskiej w Świnoujściu. Już po jednodniowym pobycie możemy śmiało stwierdzić, że nasi goście znad Morza Śródziemnego są zachwyceni naszym miastem i okolicą.
W następnych dniach uczniowie będą realizowali projekt Coastwatch polegający na badaniu i analizie próbek pobranych z wybrzeża naszego morza. Przed nimi są jeszcze wycieczki do wioski wikingów, na Karsiborską Kępę. W piątek w sali gimnastycznej GP2 odbędzie się wielkie podsumowanie projektu oraz występy artystyczne młodzieży z Włoch , Hiszpanii i Polski.[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154179484486974.1073743335.283752206973&type=3/” width=”700″/]

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

8 − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW