Długi majowy weekend dla wielu z mieszkańców naszego województwa rozpoczął się już w piątek popołudniu. Ładna pogoda skłania nas do podróżowania samochodem. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek. Długi weekend nie rozpoczął się jeszcze na dobre a przez dwa ostatnie dni na zachodniopomorskich drogach doszło do 6 wypadków.
Od piątku na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych. W tym okresie zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych.

W piątek doszło do 2 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosły dwie osoby. Zdarzenia te miały miejsce na ternie Gryfina i Szczecina.
W sobotę policjanci odnotowali 4 wypadki drogowe, przewiezionych do szpitali zostało 7 osób. Doszło tych zdarzeń na terenie Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina i Czaplinka.

Do wypadku, w którym obrażenia odniosło najwięcej osób doszło w sobotę około godz. 11;05. Według wstępnych ustaleń 24- letni kierujący samochodem marki Audi A6 jadąc drogą nr 163 od strony Wałcza w kierunku Czaplinka dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania , nie mając pewności co do zamiaru skrętu w lewo innych pojazdów, rozpoczął manewr wyprzedzania podczas którego wyprzedził jeden pojazd oraz podjął próbę wyprzedzania samochodu marki Mercedes. W wyniku czego uderzył w bok w/w pojazdu wykonując już manewr skrętu w lewo, co skutkowało wjechaniem obu pojazdów do przydrożnych rowów.
Obaj kierowcy samochodów nie odnieśli obrażeń , natomiast trójka pasażerów z Audi A6 została przetransportowana do Szpitali z podejrzeniami złamań.

Przed nami jeszcze kilka wolnych od pracy dni, wybierając się w podróż pamiętajmy o rozsądku i rozwadze na drodze. Życie i zdrowie jest bezcenne.

Przypominamy, że na głównych trasach komunikacyjnych pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na trasach będą obecne także radiowozy nie oznakowane wyposażone w wideorejestratory.

st. asp. Irena Kornicz