Uczniowie „Mieszka” zapraszają na wyjątkowy spektakl

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spektakl „Penelopiada, czyli intymne zwierzenia Penelopy”. Cały dochód z przedstawienia zostanie przekazany na rzecz budowy Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu.

We wtorek, 26 kwietnia sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie. O godz. 13:00 odbędzie się przestawienie dla szkół. Szerszą publiczność zapraszamy na godz. 19:00 do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Matejki.

Tym razem licealiści przygotowali reinterpretację mitu o Penelopie i Odysie. Bohaterowie kierują się podobnymi współczesnym ludziom intencjami, mają swoje słabości, dalecy są od ideału. To przedstawienie o relacjach damsko-męskich i rodzinnych, utrzymane w ironicznej konwencji i ze sporą dawką humoru. Scenariusz oparty jest na powieści Margaret Atwood „Penelopiada”.
To już kolejna inicjatywa Liceum na rzecz Hospicjum. – Warto mieć otwarte serca dla potrzebujących. Wierzę, że społeczne akcje mogą przenosić góry, uwrażliwiać, zwracać uwagę na to, co nam umyka w szalonym tempie życia. – zachęca reżyser Iwona Dominiak. – Swoją obecnością wesprzecie Państwo nie tylko hospicjum, ale również docenicie młodych, odważnych ludzi, którzy chcą poświęcić swój czas innym.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.