Koncert dla hospicjum

Fundacja Hospicyjna Przystań oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza na kolejny koncert charytatywny „Lubię być szczęśliwa” w ramach akcji „Pola Nadziei”. Tym razem na nasze zaproszenie przyjedzie znana wokalista jazzowa Dorota Miśkiewicz. Koncert odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17, w sali teatralnej MDK przy ul. Matejki 11. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury oraz w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1

Pola Nadziei to ogólnoświatowa akcja hospicyjna promująca nadzieję jej symbolem jest żonkil. Jesienią sadzone są cebulki kwiatów, na wiosnę w miejscach gdzie pojawią się kwiaty stawiane są tablice z informacją o nadziei. Równocześnie prowadzone są działania informacyjne i promujące Fundację Hospicyjna Przystań, oraz zbierane są pieniądze na budowę Hospicjum Stacjonarnego w Świnoujściu. Dochód z koncertu Doroty Miśkiewicz zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.

Dorota Miśkiewicz

Muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów– zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym.

Choć może to dziwić – znalazła też czas, żeby regularnie nagrywać solowe albumy – „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012) oraz nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013).

Za www.dorotamiskiewicz.com