Strona główna » Zwycięski start juniorów

Flota: Oskar Bochen, Michał Wnuk (78 Mateusz Zaborowski), Oskar Zięty (57 Dawid Barański), Mateusz Kulpa (62 Krzysztof Bątkowski), Bartłomiej Szewczyk (74 Marcin Krzyżkowski), Dawid Walkowiak (89 Maciej Rombalski), Mateusz Łapsza (62 Patryk Harkot), Wojciech Janiszyn, Kamil Dankiewicz, Dawid Damazyn, Kamil Trzeciak.
Nie grał: Michał Bancerek

Sędziowali: Kamil Bernat, Bartłomiej Berdzik, Mateusz Modzelewski.

Żółte kartki: Dankiewicz, Walkowiak, Wnuk.

Widzów: 100

Juniorzy Floty Świnoujście wygrali swoje pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej pokonując dziś Stal Szczecin 2-1. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie bramki. Dobrze spisywał się Bochen w bramce Floty, swoje sytuacje strzeleckie mieli Trzeciak (sam na sam i strzał z wolnego w spojenie), Szewczyk (strzały z dystansu), Kulpa (minimalnie niecelny strzał). W drugiej połowie, mimo że rozpoczęła się od ataków Floty, bramkę strzeliła Stal. Niepotrzebny faul w środku, rzut wolny, piłka dorzucona, zamieszanie, sytuacja sam na sam i bramka. Gospodarze odpowiedzieli szybko, ale sytuacje Szewczyka i Trzeciaka jeszcze wyrównania nie dały. Zmiany w zespole Wyspiarzy dały ciąg do ataków i odrabiania strat. W 68 minucie po akcji Harkota dobrze podłączył się Walkowiak, wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany. Rzut karny pewnie wykorzystał Wnuk, kapitan drużyny. Po wyrównaniu Flota dąży do zwycięstwa. W 72 minucie po dośrodkowaniu Wnuka, Janiszyn, a pózniej Harkot marnują wyśmienite sytuacje po strzale głową. Bramka zwycięska padła po akcji rezerwowych: Harkot – Bątkowski – Barański. Ten ostatni podał do Krzyżkowskiego, a strzał w słupek dobił Trzeciak. Flota wygrała 2-1, zwycięstwo stało się faktem. Cała drużyna zasługuje na pochwały, natomiast indywidualnie Walkowiak, Bochen, Wnuk, Janiszyn, Trzeciak i zawodnicy którzy weszli po przerwie. Wygrana na inaugurację jest małym krokiem do celu. Debiuty w drużynie Floty Łapszy i Janiszyna należy uznać za udane. Następne spotkanie juniorzy Floty rozegrają w sobotę 19 marca o godzinie 11:00 w Kołobrzegu z AP Kotwica.