W dniu dzisiejszym o godzinie 13.00 rozpoczęło się spotkanie władz miasta w osobach pana Prezydenta Janusza Żmurkiewicza i zastępcy prezydenta pana Pawła Sujki z przedstawicielami Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w osobach komendantki hm. Elizy Gilewskiej, zastępczyni Edyty Sielickiej oraz szefowej zespoły organizacyjnego hm. Doroty Szymańskiej.

W obecności mediów podpisane zostało porozumienie partnerskie w sprawie współdziałania przy organizacji Zlotu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP „Wyzwolić kolory” we wrześniu br. w Świnoujściu.

Przed podpisaniem dokumentów Pan Prezydent otrzymał od Druhny Komendantki elegancki długopis, co wywołało komentarz, że przez to porozumienie będzie podwójnie ważne

Po podpisaniu dokumentów nastąpiła wymiana teczek i rozmowy przy kawie, w trakcie których obie strony opowiadały o szczegółach organizacyjnych Zlotu ale też o bieżących problemach z jakimi boryka się współczesne harcerstwo.

W dobrych nastrojach umówiono się na kolejne spotkania jakie niewątpliwie będą musiały nastąpić im bliżej będzie do terminu rozpoczęcia Zlotu.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=461691870691375&id=131078643752701/” width=”700″/]