Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin – 1 marca 2016 r.

0 comment

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych Szczecin_9688

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin – 1 marca 2016 r.

1 marca 2016 r. (wtorek) w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uczcimy Bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944 – 1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem. Walczyli o wolną, niepodległą i w peni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza. Za walkę często płacili najwyższą cenę – cenę swojego życia. Pamiętamy o żołnierzach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego. Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich – Żołnierzy Wyklętych!

marsz 1 marca zolnierze wykleci

Spotykamy się o godz. 17:00 na Placu Grunwaldzkim, gdzie odbędzie się m.in. Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiaru komunistycznego terroru. Następnie przejdziemy ulicami Szczecina do Katedry Św. Jakuba na uroczystą Mszę Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Organizatorzy Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie (w skład którego wchodzą: Klub Republikański Szczecin, Młodzież Wszechpolska Szczecin, Obóz Narodowo – Radykalny Szczecin, Stowarzyszenie Na Rzecz Tradycji i Kultury „Niklot”, Stowarzyszenie KoLiber) oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie.

Patronat: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Bezpośrednio przed Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozdamy uczestnikom Marszu unikalną wpinkę – ryngraf, która jest repliką ryngrafu należącego do por. Franciszka Majewskiego ps. „Słony”, który był żołnierzem Armii Krajowej, dowódcą oddziału Kedywu w Obwodzie Płock AK, dowódcą oddziałów bojowych Ruchu Oporu AK, a następnie 11. Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! PRZYJDŹ I ODDAJ HOŁD BOHATEROM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych Szczecin_9680


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=