Strona główna » Policja w Świnoujściu: Sprawcy napadu na bank zatrzymani

Policja w Świnoujściu: Sprawcy napadu na bank zatrzymani

by Świnoujście w sieci

Żmudna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem sprawców napadu na bank w Świnoujściu. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy do jednej z placówek bankowych wszedł zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę, żądając wydania pieniędzy. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa śląskiego, którym grozi kara pozbawienia wolności do 12.

Kilka miesięcy pracy nad sprawą rozboju dokonanego na pracownicy banku w Świnoujściu zaowocowało sukcesem. Stróże prawa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Stało się to dzięki żmudnej pracy oraz współpracy policjantów z różnych województw.

Do napadu na bank w Świnoujściu doszło w czerwcu ubiegłego roku. Przed godziną 16.00 do placówki przy ulicy Bolesława Chrobrego wszedł zamaskowany mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę i zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu kilku tysięcy złotych sprawca zbiegł w nieznanym kierunku. Zdarzenie trwało niecałą minutę, co zarejestrowały kamery monitoringu.

Powiadomieni o zdarzeniu świnoujscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, które jednak nie doprowadziły do bezpośredniego zatrzymania sprawcy. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył jednak wiele śladów, które okazały się cennym źródłem informacji na temat rozbójnika. Ustalenia mundurowych wskazywały, że osoba, która tego dokonała pochodzi spoza Świnoujścia, w związku z czym nawiązali współpracę z policjantami innych województw.

Kilka miesięcy po zdarzeniu podejrzewani o napad na bank zostali wreszcie ustaleni i zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 22-letni mieszkańcy województwa śląskiego. Jeden z nich wszedł do banku i sterroryzował pracownicę atrapą pistoletu, w tym czasie drugi asekurował go na zewnątrz, potem obaj dzielili się łupem. Po przedstawieniu zarzutów mężczyźni przyznali się do popełnienia tego czynu.

Ponadto 22-latkom udowodniono dokonanie oraz usiłowanie dokonania szeregu innych rozbojów w placówkach bankowych na terenie kraju. W związku z zatrzymaniem mężczyzn na terenie Katowic, tamtejszy sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie przestępstwa rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również