Strona główna » Rodzina 500 plus w Świnoujściu.

Rodzina 500 plus w Świnoujściu.

by Świnoujście w sieci

Rodzina 500 plus w Świnoujściu.

W dniu 17 lutego 2016 r. została podpisana przez Prezydenta RP ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Ustawa wejdzie w życie od 1 kwietnia br. i od tego dnia będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego.

  • Takie wnioski będzie można składać w punktach zlokalizowanych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Dąbrowskiego 4, filii MDK na Warszowie – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – Planujemy również otwarcie punktu mobilnego, który będzie obsługiwał mieszkańców wyspy Karsibór.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Świnoujściu została uruchomiona infolinia pod numerem telefonu 91 322 54 89 czynna w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30. Informacje w sprawie programu „Rodzina 500 plus” udzielane są przez pracowników MOPR.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/ .

Pracownicy MOPR szacują, że w pierwszym okresie po wejściu w życie ustawy, złożonych zostanie około 3000 wniosków o przyznanie tego świadczenia

 

Info UM

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW