Strona główna » Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin – 1 marca 2016 r.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Szczecin – 1 marca 2016 r.

by Świnoujście w sieci

1 marca 2016 r. (wtorek) w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia uczcimy Bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944 – 1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem. Walczyli o wolną, niepodległą i w peni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza. Za walkę często płacili najwyższą cenę – cenę swojego życia. Pamiętamy o żołnierzach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego. Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich – Żołnierzy Wyklętych!

Spotykamy się o godz. 17:00 na Placu Grunwaldzkim, gdzie odbędzie się m.in. Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiaru komunistycznego terroru. Następnie przejdziemy ulicami Szczecina do Katedry Św. Jakuba na uroczystą Mszę Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Organizatorzy Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie oraz Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie.

Patronat: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Bezpośrednio przed Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozdamy uczestnikom Marszu unikalną wpinkę – ryngraf, która jest repliką ryngrafu należącego do por. Franciszka Majewskiego ps. “Słony”, który był żołnierzem Armii Krajowej, dowódcą oddziału Kedywu w Obwodzie Płock AK, dowódcą oddziałów bojowych Ruchu Oporu AK, a następnie 11. Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! PRZYJDŹ I ODDAJ HOŁD BOHATEROM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

marsz wykletych

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW