W czasie ostatniej doby na drogach naszego województwa doszło pięciu wypadków drogowych, w których niestety trzy osoby poniosły śmierć a dwie zostały ranne. Mimo ciągłych ostrzeżeń i apeli o rozwagę – uczestnicy ruchu drogowego nie zawsze przestrzegają podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie białogardzkim, w Szczecinie oraz powiecie świdwińskim.
W sobotę po północy na trasie Stanomino- Białogard 36- letni mężczyzna kierujący daewoo lanos na luku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zmarł.

Wczoraj rano przed godziną 7.00 w Szczecinie na ul. Krygiera kierujący seatem na przejściu dla pieszych potrącił 63- latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu. 30 -letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i teraz pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Kolejny tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce wczoraj popołudniu w powiecie świdwińskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48- latek jadący motocyklem marki BMW, na mokrej nawierzchni prawdopodobnie nie zapanował nad motorem, wpadł do rowu i kilkakrotnie „koziołkował”. W wyniku tego zdarzenia niestety motocyklista zmarł.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowania szczególnej ostrożności a przede wszystkim dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.
Uważajmy także na pieszych. Pamiętajmy o noszeniu odblasków. Każde rozsądne zachowanie zarówno kierowcy jak i pieszego może uchronić przed poważnymi skutkami zdarzeń drogowych.

asp.szt. Anna Gembala