Działki budowlane na sprzedaż w miejscowości Wicko i Lubin,  gmina Międzyzdroje – zabudowa mieszkaniowa i zabudowa usługowa.

Uwaga! Dotyczy kwalifikacji wojskowej.

0 comment

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 września 2015 roku w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2016 roku (Dz. U. 2015, poz. 1585) na administrowanym terenie przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie od 2 lutego do 29 kwietnia 2016 roku zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W samym Świnoujściu nastąpi to w dniach 5 – 15 kwietnia 2016 roku.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotnicznym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2016 roku podlegają:

Mężczyźni urodzeni w 1997 roku;

Kobiety urodzone w latach 1992 – 1997, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach pedagogicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków;

Osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Zadania związane z określeniem zdolności do czynnej służby wojskowej wykonywane są przez wojewódzka i powiatowe komisje lekarskie, które wydają orzeczenia w tej sprawie w formie decyzji administracyjnych.

Na kwalifikację wojskową proszę zabrać ze sobą:
– dowód osobisty lub innych dokument pozwalający na ustalenie tożsamości
– fotografię 3×4 cm, bez nakrycia głowy
– dokument potwierdzający wykształcenie lub pobieranie nauki
– posiadaną dokumentacje medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej
– w przypadku braku możliwości stawienia się w terminie określonym w wezwaniu dokument potwierdzającym przyczyny niestawienia się.
Osoby, które nie stawiły się do kwalifikacji wojskowej, w terminie i miejscu określonym w wezwaniu albo nie przedstawią dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane lub odmówią poddania się badaniom lekarskim, zgodnie z art. 224 ustawy o powszechnym obowiązku Rzeczpospolitej Polskiej, podlegają grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych WSzW w Szczecinie oraz WKU w Kołobrzegu, Koszalinie, Stargardzie, Szczecinie, Szczecinku i Świnoujściu.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

pięć × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=