Konsultacje w sprawie programu „Rodzina 500+”

0 comment

 

Konsultacje w sprawie programu „Rodzina 500+”
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odwiedziła dziś Szczecin w ramach konsultacji programu „Rodzina 500+”. Na spotkanie z minister z terenu województwa przyjechało ponad 200 osób – przedstawiciele gmin, ośrodków pomocy społecznych oraz rodziny wielodzietne.

Logo programu
– Zależy mi na tym, żeby ta zupełnie nowa ustawa była wdrożona w życie sprawnie, żeby obyło się bez kolejek przed urzędami miast i gmin – mówiła minister Rafalska – To projekt programu bez precedensu, będzie dotyczył wszystkich polskich rodzin. Jest elementem polityki prorodzinnej, skierowanym do każdej rodziny, nie tylko świadczeniem socjalnym dla najuboższych. Tak szeroko zakrojonego programu prorodzinnego jeszcze w Polsce nie było.

Konsultacje założeń programu będą trwać do końca tego tygodnia. Później ministerstwo będzie wprowadzać do programu poprawki opracowane na podstawie wniosków wyciągniętych podczas konsultacji. Program, zgodnie z zapowiedzią minister, ma wejść w życie 1 kwietnia br.

  • Wszystkie uwagi, jakie jeszcze państwo mają, można składać pisemnie do Wydziału Polityki Społecznej ZUW – mówił na zakończenie spotkania wojewoda Piotr Jania – Gwarantuję, że wszystkie przekażemy do MRPiPS.

Więcej o programie „Rodzina 500+” i jego założeniach znajduje się na stronie internetowej http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=