Strona główna » Ruszyły zgłoszenia do Pick Up The Sound 2016!

Ruszyły zgłoszenia do Pick Up The Sound 2016!

by Świnoujście w sieci

Ruszyły zgłoszenia do Pick Up The Sound 2016!

Masz swój zespół? Tworzysz muzykę? Kochasz śpiewać? Zgłoś się do 2. edycji Pick Up The Sound i wygraj występ podczas SnowShow Music Fest 2017 oraz sesję zdjęciową w Alpach Francuskich! Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2016.

  • Celem projektu jest promocja młodych artystów stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej. Jest to szansa na zaprezentowanie się dużo szerszej publiczności, a tym samym zaznaczenie swojej obecności na rynku fonograficznym – podkreśla Michał Starkowski, organizator SnowShow Music Fest 2016.

Zespoły oraz wykonawcy, którzy są na początku swojej kariery muzycznej, ale posiadają już własny repertuar, mogą zgłosić się do konkursu w jednej z trzech kategorii: Hip-hop/R’n’B, Pop/Rock/Reggae oraz Elecro/Alternative i wystąpić podczas koncertu w warszawskim Klubie Lab oraz we francuskim kurorcie Risoul w Alpach (wyjazd Peak Up the Sound). Uczestników konkursu oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in.: Artur Rawicz, dziennikarz muzyczny CGM.pl, Maciej Wasio wokalista i gitarzysta grupy OCN oraz internauci i uczestnicy imprez odbywających się w Warszawie i Risoul. Nagrodą w konkursie jest występ na największym i jedynym prawdziwym festiwalu muzycznym w Alpach – SnowShow Music Fest 2017 oraz profesjonalna sesja zdjęciowa.

  • Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym, spośród wszystkich zgłoszonych kapel/wokalistów, jury wraz z internautami wybierze po trzech wykonawców z każdej grupy muzycznej. Nadesłane zgłoszenia zostaną ocenione według doboru repertuaru, poziomu warsztatu muzycznego oraz tekstów. Drugim etapem jest prezentacja laureatów na żywo w czasie koncertów w Warszawie – tłumaczy Joanna Krawiec, Manager Projektu Pick Up The Sound. – Natomiast ostatnia finałowa rozgrywka będzie miała miejsce podczas festiwalu Peak Up The Sound – dodaje Krawiec.

Zwycięzcą poprzedniej edycji Peak Up The The Sound został zespół z Ząbkowic Śląskich grający rock’n’rolla z domieszką indie rocka – FairyTaleShow.

Harmonogram:
Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.01.2016, godz. 20:00

Kategoria Hip-hop/ R’n’B:
Głosowanie internetowe: 11-17 stycznia 2016
Ogłoszenie zwycięzców I etapu: 18 stycznia 2016
Koncert w klubie LAB w Warszawie: 23 stycznia 2016

Kategoria Pop/ Rock/ Reggae:
Głosowanie internetowe: 18-24 stycznia 2016
Ogłoszenie zwycięzców I etapu: 25 stycznia 2016
Koncert w klubie LAB w Warszawie: 29 stycznia 2016

Kategoria Electro/ Alternative:
Głosowanie internetowe: 18-24 stycznia 2016
Ogłoszenie zwycięzców I etapu: 25 stycznia 2016
Koncert w klubie LAB w Warszawie: 30 stycznia 2016

Festiwal Peak Up The Sound: 18-27 marca 2016 (http://peakupthesound.pl).

Więcej informacji na temat konkursu Pick Up The Sound dostępnych jest na stronie: http://pickupthesound.pl/

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW