Strona główna » POŻAR DWORU Z XIX WIEKU W MIŁACHOWIE

POŻAR DWORU Z XIX WIEKU W MIŁACHOWIE

by Świnoujście w sieci

POŻAR DWORU Z XIX WIEKU W MIŁACHOWIE

W dniu 5.01.2016 r. o godzinie 3:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kamieniu Pomorskim wpłynęła informacja o pożarze zabytkowego dworu w Miłachowie (gm. Kamień Pomorski) od osoby tam zamieszkującej. Z informacji zebranych od zgłaszającej osoby wynikało,że ogniem objęty jest dach budynku.

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował 6 zastępów z PSP w Kamieniu Pomorskim i Międzyzdrojów oraz 10 zastępów z okolicznych jednostek OSP terenu powiatu kamieńskiego Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, iż ogniem objęty jest cały dach zabytkowego obiektu, Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o wprowadzeniu roty(2 ratowników) do wewnątrz płonącego obiektu celem przeszukania pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych jednocześnie prowadząc działania gaśnicze. W wewnątrz obiektu ratownicy odnaleźli osobę, która była ograniczona ruchowo i nie mogła samodzielnie opuścić obiektu.

Osobę oraz 11kg butlę z gazem propan-butan ewakuowano na zewnątrz, osobie udzielono niezbędnej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej w dalszym etapie polegały na podaniu 5 prądów wody na palący się obiekt oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcję ratowniczo-gaśniczą utrudniał silny mróz około -15oC, który uniemożliwił w pełni wykorzystać sieć hydrantową i konieczne było zorganizowanie punktu czerpania wody na Zalewie Kamieńskim w Kamieniu Pomorskim skąd woda była dostarczana samochodami na miejsce pożaru. W późniejszym etapie działań nastąpiła konieczność podmiany ratowników.

Łącznie w działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 21 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kamieńskiego.

Tekst : mł.kpt.Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć + 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW